וילות נופש בצפון

וילות נופש, כן כן וילות נופש בצפון.

רבות כבר נכתב על הענף המשגשג הזה בעשור האחרון אך ברצוני לחדד נקודה אחת והיא: הוילות נופש עצמן.

כיום בתחום הדי אפל שנוצר בתחום הפרוץ הזה בישראל ישנה הצפה מרובה של וילות נופש במיוחד בצפון הארץ.

מושבים שלמים אשר מפשירים קרקעות לבניה מייצרים קטליזטור מכירתי כלפי הקונים בצורת הפיתוי הבאה:

מחיר זול יחסית לוילה, שטח אדמה של חצי דונם וכמובן הדובדבן שבקצפת: 2 וילות נופש בנויות.הקונים הפוטנציאליים בעיקר ממרכז הארץ מקבלים מחיר שבמרכז הם לא קונים בסכום הזה דירת שתי חדרים בבניין ללא מעלית בדרום תל אביב שהנוף היחיד הוא תחנת אוטובוס.

מפתה נכון? נמשיך:תארו לכם מושב כזה בצפון הארץ שמוציא למכרז 150 שטחים כאלה, זה כבר 300 וילות נופש שנוספות למושב, לאזור, לצפון וכמובן למדינת ישראל.

את המושב לא מעניין בכלל ענף הוילות נופש ופרנסת הצפון מתחום זה לאחר התמוטטות איטית של תחום המטעים והלולים, המושב רוצה כסףףףףףףףףף והרבה.אם במושב כזה היו 30 משפחות שהתפרנסו מענף התיירות לאחר הרחבת המושב ישנן 180 משפחות ואז...

מחירי האירוח צונחים, המלחמה על כל טלפון עולה, מתחילה מתיחות סמויה בין התושבים הוותיקים לבין החדשים שבסופו של דבר גורמת להפסד כלכלי ולאי רווחיות.עשרות מושבים בצפון הארץ כבר מעל שנתיים עובדים בשיטה הזאת ובכך יורים כדור ברגל בענף התיירות שמפרנס את הצפון.

רוב רובם של המשפחות בעלי משקים ולולים השכירו את המשקים שלהם לצד שלישי ומתמקדים בענף הוילות נופש ונכון ליום זה המלחמה על כל טלפון עולה ועולה.התיירים השונים המחפשים וילות נופש בצפון כבר למדו את השיטה שדי עובדת: הם מתקשרים לבעל וילה ואומרים לו מפורשות יש לי תקציב של 1000 שקלים לסופ"ש שתי לילות עם ארוחות בוקר ושתי ילדים.

מתאים לך הם שואלים? כאשר התשובה היא שלילית הם ממשיכים עד אשר מוצאים וילה פנויה בדקה ה 90 ובווום נסגרה עיסקה בחיסכון של 1000 ₪ מצד המזמין והפסד נגדי של המארח.

אך בעלי הוילות נופש לא פראיירים, הארוחת בוקר דלה, מים חמים לא תמיד יהיו והאירוח לא יהיה אותו אירוח.לכן כמו שאני רואה את הענף הזה:

בעוד מספר שנים לא יהיה ענף כזה של וילות נופש בצפון הארץ בעיקר. אט אט הענף זולג לכיוון המרכז והדרום.אני צודק? ימים יגידו...